Kurumsal Hasta Hakları

Sağlık Sizin Hakkınız

HASTALARIMIZ VE YAKINLARININ HAKLARI İLE SORUMLULUKLARI

Koç Üniversitesi Hastanesi'nin öncelikli amacı, sizi iyileştirmek için eksiksiz bir bakım hizmeti vermektir. Hastanemiz, Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmelikleri ile Dünya Hasta Hakları Bildirgesi'nin belirlediği kuralların rehberliğinde, mümkün olan en yüksek standartlarla bu hizmeti sağlamaktadır. Aşağıda okuyacağınız tüm hak ve sorumluluklar, bir hasta ve hasta yakını olarak Koç Üniversitesi Hastanesi'nde alacağınız hizmetin, mümkün olanın en iyisi olmasını sağlamak için hazırlanmıştır. Hak ve sorumluluklarınız ile ilgili sorularınız olduğunda, lütfen herhangi bir hastane çalışanından yardım almak için tereddüt etmeyiniz.

Ayrıca hastanemizin Hasta Hakları Birimi’ni ziyaret ederek, +90 (850) 250 8 250 telefon numarasından veya hastahaklari@kuh.ku.edu.tr e-posta adresinden de sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

HASTA VE HASTA YAKINLARININ HAKLARI

Bakım Hizmeti Alma Hakkı:

Bilgi Alma Hakkı:

Tedaviye Aktif Katılım ve Doktor Seçme Hakkı:

Onay Verme Hakkı:

Özel Hayatı Koruma Hakkı:

Şikayet veya Teşekkür Etme Hakkı:

HASTALARIMIZ VE YAKINLARINDAN BEKLEDİKLERİMİZ

-  Hastane ziyaret saatlerimiz 09:00 - 22:00 arasındadır. Yoğun Bakım ve Pediatri servislerimizde bu uygulama değişiklik gösterebilir. Hastaların rahatı için odalarda iki kişiden fazla ziyaretçi olmamasına dikkat ediniz.

-  Koç Üniversitesi Hastanesi'nde sigara içilmesi yasaktır. Sizden, sadece belirlenen bölümlerde sigara içmenizi rica ederiz.

-  Hastalarımızın sağlığı ve güvenliği için hastaneye çiçek alımına izin verilmemektedir. Bu konuya göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

-  Doktorlarımız tarafından hastalarımıza verilen beslenme programlarının etkinliğini koruyabilmesi amacı ile dışarıdan yemek getirilmemesini rica ederiz.

-  En uygun bakım ortamını oluşturmak için tüm hastalarımızdan birbirlerinin gizlilik, mahremiyet ve sessizlik ihtiyaçlarına saygılı olmalarını beklemekteyiz.

 

Çevre dostu bir hastane olarak doğal kaynakların etkin kullanımı, atıkların azaltılması ve ayrıştırılması konularında yapılan hastane içi düzenlemelere uyulmasını beklemekteyiz.