Bölümler K-O Organ Nakli Merkezi


Koç Üniversitesi Hastanesi, ülkemizde çok ciddi bir ihtiyaç haline gelen organ naklinde, gelişmiş ülkelerde uygulanan ileri düzeyde organ nakli uygulamalarını ülkemizin hizmetine sunan ayrıcalıklarıyla öne çıkıyor.

Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi uzun yıllar A.B.D.’de Wisconsin Üniversitesi Karaciğer Nakli Programı’nın başkanlığını yapan ve “günümüzde hayatta olan dünyanın en yaratıcı 20 çocuk cerrahı”ndan biri kabul edilen Prof. Dr. Münci Kalayoğlu mentorluğunda hizmet vermektedir.

Organ nakli cerrahisi eğitimlerini A.B.D.’de tamamlamış, Böbrek ve Pankreas Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Burak Koçak ve Karaciğer Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Turan Kanmaz’ın liderliğinde uluslararası deneyime sahip uzman bir ekibin hizmet verdiği merkezde, böbrek, pankreas ve karaciğer nakilleri gerçekleştiriliyor. Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Organ Nakli Merkezi’nde ayrı ayrı ya da eş zamanlı böbrek ve karaciğer nakilleri de yapılabiliyor.

Nakil merkezi seçimi çok önemli!

Organ nakli sadece ameliyatla ilgili bir işlem değildir. Organ nakline hazırlık ve nakil sonrası takip süreci için seçeceğiniz merkezin ameliyathaneden laboratuvarına, görüntüleme ünitelerinden yoğun bakımına, yatan hasta katlarından diğer branşlara kadar tüm bölümlerin üst düzey kalitede olması ve ortak çalışması çok önemlidir. Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde organ nakli operasyonları, uzman ekibin tecrübesine ek olarak hastanenin ileri teknoloji ve cerrahi tekniklerle donatılmış altyapısı sayesinde yüksek başarı oranlarıyla gerçekleştiriliyor.

Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde;