Bölümler P-Y Üroloji


Koç Üniversitesi Hastanesi Üroloj Bölümü’nde ürolojinin son yıllar içinde gösterdiği teknolojiye dayalı gelişim dikkatle izlenmekte olup minimal invaziv üroloji ve fonksiyonel üroloji gibi yeni klinik kavramların hasta hizmetine sunulmasına azami önem verilmektedir.

Bölüm içinde özellikle ürolojik kanserlerin erken tanı ve tedavisi büyük önem taşımakta, multidisipliner bakış açısı ile hastalara cerrahinin yanı sıra onkolojik tedavi tüm bilinen unsurları ile aynı çatının altında eksiksiz yansıtılabilmektedir. Üroonkolojik cerrahide son dönemin vazgeçilmezleri olarak laparoskopi ve robot kullanımı ile yaratılan minimal invaziv karakter, bölümde en üst seviyede deneyim ve beceri ile uygulanmaktadır.

Taş hastalığı ve modern tedavisi, bölümün bir diğer ana ilgi alanı olup, minimal invaziv yaklaşım burada da ön plandadır. Ancak bundan da önemli olarak taş hastalığına sebep olan metabolik faktörlerin irdelenmesi ile taşın tekrar etmesinin önlenmesine yönelik kişiye özel araştırma, fark yaratan uygulamalarımız arasında önemli bir yer almaktadır.