Misafir Rehberi Taburcu Süreci

Çıkış işlemleriniz doktorunuzun yatışınızla ilgili son kontrollerini yaptıktan sonra taburcu direktifi vermesiyle başlar.

Taburcu direktifinden sonra kat hemşireleri, tıbbi ve charge sekreterleri tarafından sizlere verilen hizmet, ilaç ve malzeme girişlerinin kontrolleri yapılır.

Tüm kontroller tamamlandıktan sonra, charge sekreteri tarafından hesabınız kapatılır ve Hasta Çıkış bölümüne taburculuğunuzla ilgili bilgi verilir.

Charge sekreteri tarafından sizlere verilen "Taburcu Formu" ile Hasta Çıkış bölümüne yönlendirilirsiniz.

Hastanemizde kullanmış olduğunuz sigorta türüne göre işlemleriniz başlatılır.

 

*Özel sigortalı hastalarımızın kattaki charge girişi işlemleri bittikten sonra charge sekreteri tarafından hesabınız kapatılır ve Hasta Çıkış bölümüne sigortaya gönderilecek olan evraklar (epikriz, ameliyat raporu, sigorta ibranamesi, masak formu vb.) ulaştırılır.

*Hasta Çıkış bölümü olarak fatura detaylarınız ve kattan gelen ilgili evraklarla sigorta şirketlerine rakamsal onay başvurusunda bulunulur.

*Sigorta şirketlerinin rakamsal onay verme süresi 30dk ile 2 saat arasındadır.

*Sigorta şirketi faturanızı değerlendirir ve tarafımıza yazılı bir rakamsal onay formu gönderir.

*Gelen rakamsal onay doğrultusunda çıkış işlemleriniz tamamlanır.

*Bireysel işlem yaptırdıysanız, size sunulan paket işlemlerin girişleri tamamlandıktan sonra, Hasta Çıkış bölümünde yapılan ödeme süreci sonrasında hastanemizden taburcu olursunuz.